Ring og hør nærmere
Tlf. 20 34 66 36

Behandlere

Tilmeld som behandler...

Jylland


Klanguniverset ved Tom Hansen Rosensgade 24, 3 sal
8000 Århus C

Klangmassør, Kranio Sakral Terapauet

Email: tom@klanguniverset.dk
Web: www.klanguniverset.dk
Birgitte Dinesen Virklundvej 19 K
8600 Silkeborg

ID Coach med Master i Stress, mindfulness, Relationer, Sundhed & Trivsel
Bach Blomsterterapeut & Biodynamisk Kranio Sakral Terapi til dyr. 

Web: www.bdinesen.dk
Email: birgitte.d.dinesen@gmail.com


 
Dorthe Hampenberg Videbechs Alle 177 B
8800 Viborg

Klangmassør, regressionsguide, metasundheds coach, tankefeltterapaut,
Noe Feng Shui rådgiver og pædagog

Email: dhampenberg@gmail.com
web: metaharmonie.dk
Eva Maria Kvolbæk Fredensgade 8
8620 Kjellerup

Klangmassør, Psykoterapeut, Healing
Klangmassage til heste

Email: evamariakvolbæk@icloud.com
Web:
Helle Bhavanti Nielsen Humleballe 69
8700 Horsens

Klangmassør, Reiki I + II, Nordlysmassør

Email: hellelydhealing@gmail.com
Web: http://facebook: Namaste lydhealing
Birgitte Dinesen Virklundvej 19 K
8600 Silkeborg

Klangmassage, ID Coach med Master i Stress, Mindfulness, Relationer,
Sundhed & Trivsel, Bach Blomsterterapeut og Biodynamisk Kranio Sakral
Terapi til dyr.

Email: birgitte.d.dinesen@gmail.com 
Web: http://www.bdinesen.dk
Klangmassageklinikken Rosensgade 24, 3 sal
8000 Århus C

Klangmassør, Reiki Healer

Email: kontakt@klangmassageklinikken.dk
Web: www.klangmassageklinikken.dk
Lotte Koch Olaf Ryes Gade 41
6000 Kolding

Kinesiologi RAB, klangmassør, homøpat, Soul Body Fusion
Arbejder både med mennesker og dyr - i alle aldre
Klangmassage til heste

Email: lklk@lotte-koch.dk
Web: www.lotte-koch.dk
Helle Søberg Overgaden 24
8920 Randers

Kranio-Sakral-Terapeut, Homøopatisk vejleder, Reikimester, Qi Gong instruktør, Mindfulness instruktør, Klangmassør

Email: hsoebergberg@ofir.dk
Web: www.helle-soeberg.dk
 
Jeanette Jensen Den 6 Sans
Skyttehusgade 34
7100 Vejle

Aale Bygade 25
7160 Tørring

Klangmassør-Syghjælper-Mensendiecklærere 

Email: vejlemensendieck@gmail.com
Web: www.vejle-mensendieck.dk
Tlf. 25112189
Grete Jepsen Horsensgade 5, 2. t.v.
8000 Århus C

Klangmassage , Healing

Email: gretejepsen@stofanet.dk
Tlf. 23348045
Lisbeth Storm Ottosgade 28
6000 Kolding

Klangmassør-Håndlæser-Spirituel Healer

Email: stormhealing@gmail.com
Hjemmeside: www.stormhealing.dk
Louise Krægpøth Grønnegade 5
6950 Ringkøbing

RYT2000 Certificeret Yogalærer, Klangmassør

Email: louise@livingfully.dk
Hjemmeside: www.livingfully.dk
Annaliva Beate Pedersen Lyngens Kvarter 121
7400 Herning

Klangmassage-clairvoyance-håndlæsning og terapi

Email: annalivab@gmail.com
Hjemmeside: www.hjerteveje.dk
Anna Pallesgaard Gaia Yoga ved Anne Pallesgaard
Kirkevej 19B
9440 Aabybro

Fysioterapeut, Klangmassør

Email:  anne@pallesgard.dk
Hjemmeside: www.gaiayoga.dk
Louise Barner OneSpirit v/Louise Barner  
Sjællandsgade 16, 3th
8800 Viborg

Tlf: Tlf. 22934371
 
Tove Teilmann Larsen Bjørnholt 40
8520 Lystrup

Healer-Klangmassør-Zoneterapeut

Email: tovetl09@gmail.com
Anny Uldall Eriksen Vejlevej 8, Hulvad
6650 Brørup

Pædagogisk rådgiver og norsk enhedsterapeut
Klangmassage, Lydterapi, Terapeutisk berøring m.m.

Email: aue@gaiaskilde.dk
Hjemmeside:www.gaiaskilde.dk



Sjælland


Anne Toxværd Klang og Velvære
v/Anne Toxværd
Tjørnevej 12, 1. th
3450 Allerød

Klangmassage, Healing/chakrabalancering, Dybdeafspænding
Terapeutisk berøring.
Afholdelse af gruppehealing/klangmeditation.

Email: atoxvaerd@gmail.com
Web: www.klangogvelvaere.dk

 
Camilla Andersen Gladsaxevej 107, 3 tv.
2860 Søborg

Klangmassør, Fysiurgisk massør, Reiki Helaer, BACH Blomstermedicin terapeut, EFT/MATRIX behandler, BARS behandler, Japansk Lifting.
Se mere på Facebooksiden: Ditunivers

Email: ditunivers@hotmail.com
Basyani André Vollerupgade 2
4792 Askeby

Mindfuldness instruktør, Yogalærer, Psykodrama Coach, Access Bars, Lydhealer, Klangmassør

Email: omnadaom@gmail.com
Anette Geil Hansen Ølstykke

Claivoyantrådgiver, Healer, Klangmassør

Email: aigh69@hotmail.dk
Hanne B. Larsen Hårbøllevej 6
4792 Askeby

Klangmassør

Email: hannebreitenstein@msn.com
 
Hanne Eskerod Madsen Greve Alternativ
Højager 40
2670 Greve

Zoneterapeut (RAB), Massør, Healer, Livsudvikling, Hot-Stone massage, Øreakupunktur, Klangmassør

Email: hanne@grevealternativ.dk
 
Jes Brandstrup Tølløsevej 54
4340 Tølløse

Klangmassør, Reiki Healer, Healing/følelsesforløsende Regressionsterapeut

Email: jes@reikiheal.dk
 
Inga Bjørt Vilhhjalmsdóttir Ndr. Frihavnsgade 17, Østerbro
2100 København Ø

Klangmassør, Manu Vision behandler, Zoneterapeut, helhedsmassør

Email: info@husetinnanna.dk
Web: www.husetinnanna.dk
Tove Carlsen Alleparken 94B
4300 Holbæk
Tlf. 59437552/ Mobil 23650956

Klangmassør

Email: tovecarlsen@live.dk
Birte Starup Grønneager 5
3400 Hilleræd
Tlf. 27518396

Klangmassør, intuitiv Healer

Email: bstarup@hotmail.com 
 


Fyn


Taia Liedicke Storkeløkken 234
5270 Odense

Healing, klangmassør

Email: liedicke@gmail.com
Daniel Pind Thorsgade 13
Odense

Klangmassør

Email: kontakt@1001natsboghandel.dk
Anne Maria Olsen Klinik & stald-amol
Ruevej 32
5672 Broby

Hesteassisteret terapi.
Klangmassage til Heste

Email: klinik@amol.dk

Web: www.stald-amol.dk
Kirsten Warburg Kirkevej 6B
5772 Kværndrup

Klangmassør, Claivoyance, Reikihealing

Email: kwarburg@mail.dk
Lis Meng Mengs Univers
Bredgade 91
5560 Aarup

Klangmassør, massør, qiqong instruktør

Email: lis@mengsunivers.dk

Web: www.mengsunivers.dk